جمعه 11 فروردین 1402

گامی ديگر در توسعه شبكه كتابخانه‌های دانشگاهی ايران(زیر مجموعه وزارت عتف): گزارش يك نشست

نشست هم‌اندیشی مدیران و معاونان کتابخانه‌های دانشگاهی کشور، با حضور استاد پیشکسوت جناب آقای دکتر رحمت‌الله فتاحی، راهبران کتابخانه‌های دانشگاهی ایران و نماینده رسمی دفتر مدیرکل مدیر امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی (سامانه مجازی کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شریف) در روز سه شنبه ۲۵مرداد۱۴۰۱ از ساعت ۱۳ الی ۱۴:۲۰ برگزار شد.

در ابتدای مراسم سرکارخانم غزنوی ضمن تقدیر از همراهی و حضور مدیران، معاونان و مسئولان کتابخانه‌ها، به معرفی برنامه‌های نشست پرداختند.

در این مراسم، جناب آقای دکتر فتاحی طی سخنان ارزشمندی در خصوص مقبولیت درونی و بیرونی شبکه تاکید ورزیدند و اجرایی و عملیاتی کردن برنامه‌های شبکه را مهم‌ترین اصل برشمردند. سپس افزودند که این شبکه باید به عنوان یک شبکه علمی و حرفه‌ای خود را نشان دهد. در ادامه نیز بر انسجام اهداف و ارتباطات اعضای شبکه کتابخانه‌های دانشگاهی تاکید کردند تا در مسیر پیشرفت، نقش هم‌افزایی داشته و از خنثی‌سازی همکاران پرهیز شود.

 در ادامه سرکار خانم فرزانه فرجامی عضو کمیته راهبری شبکه، اساسنامه پیشنهادی شبکه کتابخانه‌های دانشگاهی ایران که توسط اعضای کمیته و با هدایت استادانه دکتر فتاحی تدوین شده است، را ارائه نمودند.

سرکار خانم زهره عتیقه‌چیان، دیگر عضو کمیته راهبری درخصوص مسابقه طراحی لوگو،حامي اين طرح و برنده اين فراخوان توضيح دادند. در ادامه از طرح برگزیده لوگوی شبکه رونمایی شد و از طراح آن تقدیر به عمل آمد.

در پایان جلسه، سرکارخانم فرنوش رقابی گزارش عملکرد  کمیته راهبری درخصوص تدوين اساسنامه و نتايج مهم نشست با مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به استحضار مدیران و معاونان  کتابخانه‌های دانشگاهی زير مجموعه وزارت عتف رساندند.

مطلب پیشنهادی

گراميداشت هفته كتاب، كتابخوانی و روز كتابدار

با تقديم سلام و احترام خدمت بزرگان و همكاران محترم فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *